Az 1000m negyeddöntő futamaiból az első két helyezett és a két leggyorsabb harmadik került be az elődöntőben. Jászapáti Petra a futamában végig a negyedik helyen haladt, de az utolsó egyenesben a koreai olimpiai bajnok Shim Suk Hee kicsúszott előle. Így a harmadik helye idővel továbbjutást jelentett a számára. Liu Shaolin Sándor már sokadszor a futama utolsó köreiben vette át a vezetést, s nyerte a futamát, jutott be a legjobb 10 közé. Ugyanez nem sikerült öccsének Shaoangnak, aki a célegyenes bejáratánál a második helyről korcsolyázott rá az egyik jelölő bójára , elesett, így csak hatodik helyen ért a célba, kiesett a további küzdelmekből. Az elődöntőben Jászapáti Petra mindent megpróbált, hogy döntős legyen, még vezetni is vállakózót egy kis ideig, végül ötödik lett. A két magyar váltó a nap utolsó két futamában a B döntőben szerepelt. Az olimpiai kvalifikáció szempontjából fontos volt, hogy minél előrébb végezzenek a nők és a férfiak is.
A Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Jászapáti Petra összeállítású 3000m-es váltó az elődöntőkben történt kizárások miatt csak a franciákkal vette fel a harcot. A végig fej-fej mellett haladó két gárda között ezred másodpercek döntöttek a franciák javára. A magyar négyes hatodik lett összesítésben.
A férfiak 5000m-es B döntője, ahol a Burján Csaba, Varnyú Alex, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang váltó az olimpiai bajnok oroszokkal, a kazahokkal és az amerikaiakkal küzdött hatalmas harcot hozott. Végig izgalmas volt a futam. Szinte mindegyik gárda vállalt egy-két kört felvezetni. A végén a magyarok ragadták magukhoz az első pozíciót és a hajrában maguk mögé utasították riválisaikat. Ezzel az összesítésben ötödikek lettek.
|